Māris no Liepājas par evohome savās mājās
24. oktobris, 2016 pl. 10:39,
Nav komentāru
Mums raksta klients Māris no Liepājas:
Bet ja nopietni iegādājoties jebkuras siltuma enerģijas regulēšanas ierīces mums ir jāsaprot , ka regulējot mēs kaut ko samazināsim vismaz centīsimies to darīt.
Bieži samazinot siltuma patēriņu mēs gribot vai negribot samazināsim sev komfortu - par komfortu jāmaksā, bet mēs to negribam tādēļ iegādājamies dažādas palīgierīces kuras mums palīdz nesamazinot komfortu ietaupīt.
Vēl viena būtiska atziņa ir tā ka neviena regulēšanas iekārta pēc būtības neuzlabo mājas energoefektivitāti un siltuma zudumus nesamazina, bet gan tikai samazina siltuma patēriņu.
Tādēļ ir naivi domāt, ka iegādājoties regulatoru mēs atrisinām visu problēmu kompleksu uz reiz. Būs jāsiltina gan sienas un bēniņi, jāveic audits logiem un durvīm ( starp citu lieli zudumi ir arī caur nepareizi noregulētiem logiem un durvīm ). Ja par visu iepriekšējo esam padomājuši un veikuši nepieciešamās darbības tad arī varam ķerties klāt siltuma patēriņa regulēšanai.
Galvenais EVOhome plus ir tas, ka siltuma patēriņu varam regulēt pēc loģikas, vajadzīgais siltums vajadzīgā laikā un vietā.
Taču jāpatur prātā tas, ka jābūt pilnīgai pārliecībai par apkures elementu jaudām. Tas ir jāveic mazs eksperiments ar katru telpu cik ilgā laikā temperatūra konkrētā telpā pazeminās un paaugstinās, tas ir lai nenoregulējam uz ekonomisko temp. piemēram 16 'C ar mērķi ka 17:00 kad pārnāksim no darba mums regulators būtu noregulēts uz 22 'C, bet izrādās, ka mūsu radiators nespēj uzsildīt telpu saprātīgā laikā un mums vēlamā temperatūra ir sasniegta tikai 22:00 vakarā, jo konkrētai telpai varbūt ir lieli zudumi vai arī vienkārši radiators par mazu. Pie kam radiators pie nepārtrauktas apkures ir OK, bet regulējot tā jauda mums liekas par mazu. Problēma vēl šim procesam ir tā ka visi šie pārbaudījumi ir atkarīgi no āra temperatūras un vēja virzieniem, citiem vārdiem sakot no laika apstākļiem.
Lielāko daļu mūsu dzīves ritma varam aprakstīt ar noteiktu dzīves ciklu, cikos kuru dienu ceļamies ko darām kad ejam un kad atgriežamies no darba, kad ejam gulēt. To visu varam uzdot regulatoram regulēt atbilstoši mūsu vēlmēm un vajadzībām. Bet jāpatur prātā ka dzīvē ir situācijas ir dažādas un pārnākot māja ārpus ieregulētā laika jūs māja nesagaidīs ar ierasto siltumu, pie kam parasti nav problēma ja mājas atgriežas mājas saimnieks (persona kas saprot kas un kā notiek), bet ja mājās atgriežas sieva, kura jūtās slikti tad nāksies dzirdēt dažu labu atsauksmi par Jūsu regulēšanas sistēmu. Tādēļ ar regulēšanas loģiku un praktisku darbību, jāiepazīstina visi ģimenes locekļi.
Par cik mans dēls ir students un mājas iegriežas tikai dažas dienas mēnesī un studiju brīvdienās esmu EvoHome ieprogrammējis divas speciālas funkcijas. Pamatā ēkas apkure darbības pēc loģikas, ka dēla istaba kamēr viņš studē tiek uzturēta temp. 17 C ,tikko dēls ierodas mājas lietoju paša izveidotu funkciju "Dēls Mājās" kuras būtība ir dēla istabu iekļaut pārējās mājas apkures ritmā. Otrā speciāla diena ir ka dēls ir viens mājā (mājā ir 8 telpas divos stāvos) funkcijas nosaukums "Viens mājā" būtība dēla lietotās telpās ( ēkas 1. stāvs) tiek sildīts pēc dēlam nepieciešamā ritma, kamēr ēkas otrais stāvs ir uz ekonomisko režīmu un dēls to darbina pēc vajadzības regulējot vajadzīgā brīdī vajadzīgo radiatoru ar roku.
Bez tam svarīgi iegaumēt tiem kuri regulatorus uzstāda uz privātmājas apkuri. Regulatorus nevar likt uz visiem radiatoriem vismaz vienam vai diviem jābūt bez regulatoriem cirkulācijas nodrošināšanai es kā loģiskāko izmantoju vannas istabas radiatoru, kur pēc manām domām nekad nevar būt par siltu un viņš manā gadījumā ir apkures cilpas galējais radiators.