Kādu sūkņa ātrumu uzstādīt siltajām grīdām?
Mēdz būt jautājums par pareizo sūkņa "ātrumu" siltajām grīdām. Jaunajiem sūkņiem ir divu veidu līknes. "Taisnās" un "slīpās" ("līkās"). Siltajām grīdām labākās būs taisnās līknes un jo mazāks "ātrums", jo labāk.
Mazākā ātruma priekšrocības:
- klusāka sistēma,
- mazāks elektrības patēriņš,
- zemāka atgaitas temperatūra un tas ir labāk kondesācijas tipa katlam,
- patīkamāks komforts telpās, jo remdenas, vienmērīgas virsmas telpā rada komforta sajūtu.
Mazākā ātrumu trūkumi:
- var "pietrūkt siltuma", pašiem jāpaseko līdzi un par vienu iedaļu jāpalielina sūkņa "ātrums",
- var būt pārāk zema atgaitas temperatūra, kas bojā apkures katlu. (Tas attiecās uz katliem, kuriem kondesācija nav paredzēta, iepriekšējās paaudzes gāzes katli, malkas, granulu katli),
- var biežāk ieķerties sūknis,
- nosacīti ātrāk uzsilst telpa, bet tas rada tieksmi palielināt telpas temperatūru. Jums var būt patīkami komfortabli 21 °C siltā telpā, ja tājā būs kāda remdena vai silta virsma (grīda vai radiators), Jums būs diskomfortabli 24°C siltā telpā, ja tajā nebūs siltās virsmas, bet būs auksta stikla laukums. Tāpēc apkurei labāk darboties ar iespējami zemām temperatūrām un iespējami maziem ātrumiem un iespējami mazām svārstībām. Evohome sistēma māk noturēt apkuri "balansā".
Jaunākiem sūkņiem daži ražotāji jau uzliek uz sūkņa siltās grīdas simbolu un atbrīvo mūs no šaubām un neziņas.
Noderīga infomācija PSRS laiku apkures sistēmām. Ja ir viencauruļu sistēma, liekam horizontālo līkni (konstants spiediens), ja ir divcaurļu sistēma, slīpo proporcionālais spiediens.